Genel Bilgi

UÇAKLI GAZİANTEP & ŞANLIURFA TURU

22 MART – 24 MART / 2 GECE – 3 GÜN

1.Gün : 22 Mart 2019 Cuma : İstanbul – Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi – Gaziantep Kalesi –  Şehir Turu

Saat 06:25 Sabiha Gökçen Havaalanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Pegasus Hava yollarının PC2402 sayılı 07:45 uçağı ile Gaziantep’e hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Saat 09:25 Gaziantep’e varış.

Alınan serbest kahvaltının ardından düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’i gezmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi ilk gezi durağımız oluyor. Ardından Bayazhan Kent Müzesi, Antep Kalesi, Müze hamamı ve Cam Müzesi, Emine Göğüş Mutfak müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Yemeniciler, Sedefçiler Çarşılarını geziyor ve sonrasında Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün : 23 Mart 2019 Cumartesi : Birecik – Kelaynaklar – Halfeti – Şanlıurfa – Balıklı Göl – Ayn-el Zeliha Gölü – Gümrük Han – Sıra gecesi

Sabah kahvaltı sonrası Nizip üzerinden Kelaynaklar ile ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Tekne turumuzun bitiminde Birecik Baraj göleti kenarında çay ve fotoğraf molası sonrası Helenistik dönemin meşhur Edessa kenti olan ve Hristiyan resim sanatı üzerinde büyük etkisi olan kutsal mendil olayında önemli rolü olan Abgar Krallığı’nın başkenti olan Şanlıurfa’ya hareket ve ilk durağımız Şanlıurfa arkeoloji müzesi oluyor. Kentin Paleolitik dönemden İslam dönemine kadar olan tarihini görebileceğimiz müzede günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen ve Balıklı Göl Adamı olarak bilinen heykelden Harran’daki Sin tapınağına ait kitabeye kadar şehrin tarihini gözler önüne seren eserleri gördükten sonra Balıklı Göl kompleksini tanımaya başlıyoruz.Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra otelimize yerleşme konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Yemek sonrası Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi.

3. Gün : 24 Mart 2019 Pazar : Harran – Göbeklitepe – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası İpek Yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Cami el Firdevs(Cennet cami), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe’ ye gidiyoruz. Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe ören yerini tanıdıktan sonra akşam yemeği için serbest zaman sonrası Şanlıurfa Gap Havaalanına ulaşıyoruz.

Pegasus Hava yollarının PC2383 sayılı 22:00 ile Sabiha Gökçen hava alanına hareket ediyoruz. Saat 23:50 civarı İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve siz değerli misafirlerimizle başka bir turumuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz.


Fiyatlandırma:

Çift Kişilik Odada Kişi Başı :   1,100.00TL 

 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması,
 • Pegasus Hava Yolları ile Gidiş – Dönüş Uçak Bileti,
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Ulaşım, Seyahat Sigortası
 • Sıra Gecesi ve Transferi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Özel ve Devlet Müzeleri, Ören Yerleri Girişleri
 • İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Dönüş Akşam Yemeği, İçecekler.
 • Halfeti Tekne Turu.

DETAYLAR:

 • Tur sürecinde yaptığınız özel harcamalar tur ücretine dahil değildir. 
 • Tek kişi olarak tura katılmak isteyen kullanıcıların, 200 TL’lik single fark ödemesi gerekmektedir. Ödeme rezervasyon esnasında acenta ya yapılmalıdır.
 • Rezervasyon iptallerinin, rezervasyon tarihinden 10 gün önce bildirilmesi gerekmektedir.
 • Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.
 • Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur içeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri rehberlik hizmetleri müze ören yeri giriş ücretleri vb. Haklar İade Edilmez.
 • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
 • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda firmamız PAYTUR TURİZM’in Sorumluluğu Yoktur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı PAYTUR TURİZM’de saklıdır. Turun iptali durumunda PAYTUR TURİZM iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Kanunu süredir tazminat hakkı yoktur.
 • Son hafta içerisinde talep edilen iptallerde kesinlikle iade yapılmaz.