Genel Bilgi

UÇAKLI MARDİN & DİYARBAKIR TURU

8 MART – 10 MART / 2 GECE – 3 GÜN

1.Gün : 8 Mart 2019 Cuma : İstanbul – Sabancı Kent Müzesi – Abarra örneği – Eski Ptt Binası – Şehidiye Cami – Mardin Eski Çarşılar – Ulu Cami – Cumbalı Ev – Cumhuriyet Meydanı – Kültür Sokak – Kırklar Cami, Kasımiye Medresesi

Saat 06:00 Sabiha Gökçen Havaalanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Pegasus Hava yollarının PC2430 sayılı 07:45 uçağı ile Mardin’e hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Saat 09:10 Mardin’e varış.

Alınan serbest kahvaltının ardından farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındıran Mardin’i geziyoruz. Sabancı Kent Müzesi, Abarra örneği, Eski Ptt Binası, Şehidiye Cami, Mardin Eski Çarşılar, Ulu Cami, Cumbalı Ev, Cumhuriyet Meydanı, Kültür Sokak, Kırklar Cami, Kasımiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Kısa bir serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün : 9 Mart 2019 Cumartesi : Dara Antik Kenti – Savur – Midyat – Mor Gabriyel/Deyrul Umur Manastırı – Midyat Konuk evi – Diyarbakır

Sabah kahvaltı sonrası, Mardin’den ayrılıp 55 km yol aldıktan sonra Dara Antik Kenti’ne gidiyoruz. Su Sarnıçları ve Kale Yönetim Binaları’ nı görüp gezdikten sonra kazı çalışmaları devam eden Nekropol’e gidip fotoğraf çekiyor ve akabinde Savur İlçesi’ne gidiyoruz. Küçük Mardin diye adlandırılan ve taş işçiliği ile Mardin’den geri kalmayan ve ilçede sivil mimari ev örnekleri arasında önemli bir yeri olan Hacı Abdullah Bey Konağını ziyaret ediyoruz. Konakta; aynalı tavan, mutfak, salon ve etnografik eserleri görüp fotoğraf çektikten sonra panoramik olarak Savur Kalesi, Ulu Cami ve kenti seyredip fotoğraf çektikten sonra hareket edip hareket edip Midyat’a hareket ediyoruz.

Eski bir Süryani yerleşimi olan Midyat’ta isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra yola çıkıp Midyat’ın 20 km doğusunda bulunan Süryaniler’in önemli din öğretimi merkezleri arasında yer alan Mor Midyat Konuk evi Umur Manastırı’na gidiyoruz. Savur’lu Mor Samuel ve Katmin’li Mor Şemun tarafından inşa edilen manastırda; Meryem Ana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırk Şehit Kilisesi, Mor Şamuel ve Mor Şemun Mabedi, Mezarlık bölümleri ve dini mekanların olduğu manastırı gezip fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra Midyat ilçe merkezine gidip; Midyat Konuk evi ve Gelüşgehan’ı gezdikten sonra isteğe bağlı olarak yöreye özgü Telkari ve gümüş alış verişi yapıyoruz. Alış veriş sonrası eski uygarlıkların en yaygın yerleşim alanlarından biri olan Mezopotamya, geçmişten günümüze pek çok eser bırakmış olan tarihi yerleşim yerlerinden Mezopotamya’nın bu izlerinden biri olan Hasankeyf i panoramik göreceğiz, 2 saatlik yolculuğumuzla Diyarbakır’a hareket, varış Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün : 24 Mart 2019 Pazar : Ulu Cami – Kale – Sülüklü Han – Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi – Mardin Kapı – Şehir maketi – Keçi Burcu – On gözlü Köprü – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrasında Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan meşhur Diyarbakır kalesi surlarını keşfe çıkıyoruz. Kitabeleri, mimarisi ve büyüklüğüyle dünyanın en önemli tarihi yapılarından olan surların üzerinde tarihe doğru eşsiz bir yolculuk yapıyoruz. Öğlen yemeği sur içinde, serbest zaman sonrası Anadolu’da bulunan en eski tarih değerlerimizden olan  Ulu Cami,  kentle özdeşleşen tarihi Hasanpaşa Hanı mimarisi ve havasıyla size büyüleyecek olan bu yerde kahve molası veriyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Sülüklü Han, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Mardin Kapı – Şehir maketi – Keçi Burcu – On gözlü Köprü sonrasında kısa bir serbest zaman ve 20:30 buluşma sonrasın da havaalanına hareket Pegasus Hava yollarının PC2383 sayılı 22:00 uçağı ile İstanbul’ a hareketle, 23:50 İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış.


Fiyatlandırma:

Çift Kişilik Odada Kişi Başı :   1,150.00TL 

 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması,
 • Pegasus Hava Yolları ile Gidiş – Dönüş Uçak Bileti,
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Ulaşım, Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Özel ve Devlet Müzeleri, Ören Yerleri Girişleri
 • İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Dönüş Akşam Yemeği, İçecekler.

DETAYLAR:

 • Tur sürecinde yaptığınız özel harcamalar tur ücretine dahil değildir. 
 • Tek kişi olarak tura katılmak isteyen kullanıcıların, 200 TL’lik single fark ödemesi gerekmektedir. Ödeme rezervasyon esnasında acenta ya yapılmalıdır.
 • Rezervasyon iptallerinin, rezervasyon tarihinden 10 gün önce bildirilmesi gerekmektedir.
 • Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.
 • Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur içeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri rehberlik hizmetleri müze ören yeri giriş ücretleri vb. Haklar İade Edilmez.
 • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
 • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda firmamız PAYTUR TURİZM’in Sorumluluğu Yoktur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı PAYTUR TURİZM’de saklıdır. Turun iptali durumunda PAYTUR TURİZM iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Kanunu süredir tazminat hakkı yoktur.
 • Son hafta içerisinde talep edilen iptallerde kesinlikle iade yapılmaz.