Genel Bilgi

Erzurum – Sarıkamış – Kars – Ani Harabeleri – Iğdır – Digor
İshak Paşa Sarayı – 
Van – Ahlat – Gevaş – Akdamar Adası

 

1.Gün: ERZİNCAN – ERZURUM

Sabah Erzinda kahvaltı ve Erzincan şelaleleri ardından  ERZURUM  Türkiye`nin en yüksek rakımlı ili olan sonra Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum’da ilk olarak şehrin askeri valisi Hoca Cemalettin Yakut 1310 yılında yaptırılmış Yakutiye Medresesi’ni geziyoruz. Ardından mimari özelliklerinden XIII. yüzyıl sonlarında veya XIV.yüzyılın başlarında yapıldığı sanılan Çifte Minareli Medrese’yi geziyoruz ve (Öğle yemeği çağ kebap olarak aldıktan sonra) sonrasında en büyüğünün Emir Saltuk’a ait olduğu ve XII. yüzyılın sonlarında yapıldığı sanılan 3 Kümbetleri geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Rüstem Paşa Kervansarayı diğer ismi ile Taşhan’a giderek yakınlarımıza Otludan yapılmış hediyeler alıyoruz. ERZURUM

2.Gün: SARIKAMIŞ – KARS

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra,  1890 yılında yaptırılmış, 1915/1916 yıllarında Alman Konsolosluğu olarak kullanılan ve 1984 yılında ziyarete açılan Atatürk Evi’ni gezdikten sonra. Pasinler ve Horasan’ı geçip Sarıkamış’ta 60.000 şehidimiz adına yapılan Anıtı görüyoruz ve sonrasında Kars’a varıyoruz. Kars şehir içi gezileri. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. ( KARS )

3.Gün:  ANİ HARABELERİ – IĞDIR – DİGOR – İSHAK PAŞA SARAYI

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, , Ocaklı köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Ocaklı köyü’nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpa Çayı’nın yanında kurulan Ani Harabelerini gezmeye başlayacağız. Yıkık Minare, Ani Katedrali, TigranHonents Kilisesi, Öğle yemeğimizi Türk istilası sonunda yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi Manucehr Camii’ni gezdikten sonra Ermeni Kars’a 12 Havariler Kilisesi’ni göreceğiz. Digor üzerinden Iğdır’a varıyoruz. Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi gezimizin ardından muhteşem Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a varıyoruz.inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784’te bitirilen İshak Paşa Sarayı’nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ( D.BEYAZIT)

4.Gün: ÇALDIRAN – TENDÜREK DAPLARI – MURADİYE ŞELALESİ – VAN

Bugün turumuzun en yoğun günü. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında erken hareketle yola çıkıyoruz, önce Şah İsmail ile Yavuz Sultan Selim’n galibiyetiyle sonuçlanan Çaldıran savaşının geçtiği Çaldıran Ovası’nı görüyoruz. Sonrasında Tendürek Dağı’nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi’nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra, İnci Kefalı göçünü izledikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeği ve Yemeğin ardından Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. VAN

5.Gün: VAN MERKEZ

Kahvaltı sonrası hareketle, Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi’ni geziyoruz. Ardından dileyen konuklarımızla meşhur Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu’nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi’ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  VAN

6.Gün: AHLAT – GEVAŞ – AKDAMAR ADASI

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Gevaş’a hareket ediyoruz. Buradan teknemize binerek Akdamar Adası’na doğru yola çıkıyoruz Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi’ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından tekne ile Gevaş’a geri dönüyoruz. Gevaş’ta bekleyen minibüslerimizle Türkiye’nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten konakladığımız otele varış Akşam yemeği ve geceleme  otelimizde (TATVAN)

7. Gün:  AHLAT – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında  Ahlat’a hareket ediyoruz.  Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil’at” dedikleri Ahlat’a varıp, Selçuklu mezarlarını görüyoruz. 1481 yılı Ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem’e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397’de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy’ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı’nı gördükten sonra İstanbul’ a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


Fiyatlandırma

Çift Kişilik Odada Kişi başı :  1350 ₺ 

Çift Kişilik Odada 3. Kişi :  1350 ₺


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • (6) Gece Konaklama.
 • (6) Akşam Yemeği
 • (6) Sabah Kahvaltısı
 • Seyahat sigortası.
 • Programda belirtilen tüm Çevre Gezileri .
 • Otobüs Ulaşımı ve araç içi sıcak ve soğuk içecekler.
 • Rehberlik Hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Otelde Yapılan Ektra Harcamalar
 • Yemeklerde alınan Tüm İçecekler
 • Özel Harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Nemrut Krater gölü  Giriş ve Minibüs Ücreti
 • Tekne Turları Akdamar adası

NOT: REHBERİMİZ GEZİLECEK YERLER AYNI KALMAK ŞARTI İLE GÜNÜNDE ve SAATINDA DEĞİŞİKLİK YAPABILIR.ACENTAMIZ OTELLERİMİZ AYNI KATEGORİDE OLMAK ŞARTI İLE DEĞİŞİKLİK HAKKINA SAHİPTIR.REZERVASYON HALİNDE KABUL EDİLMİŞ SAYILIR.


SİZİ NEREDEN ALALIM?

17:00  Bakırköy: Eski İncirli Alfemo  Mağazası Önü

17:15   Mecidiyeköy:Teknosa Önü

18:30  Kadıköy: Evlendirme Dairesi Önü

19:30  İzmit: Asya Otel karşısı

20:30  Adapazarı:


İptal  –   İade Detayları

 • Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında yapılır dışında kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minumum16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acenta turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunlugu olmayan misafirler turlarını veya acentanın duzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz.Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Rezervasyon Detayları

 • A – Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
 • B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur.
 • C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Paytur Sorumlu tutulamaz.

Ulaşım Detayları

 • Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.
 • Ulaşımda ön sıra, arka sıra, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.
 • Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir.

Fiyatlandırma

 • Tur Fiyatımız net fiatlar olup sonrasında ek bedel vs. hiçbir ücret alınmamaktadır. Bu fiyatlarımız Resmi ve Dini Bayramlarda geçerli değildir.
 • Bayram dönemlerinde olan fiyat artışları tur fiyatlarımıza yansıtılmaktadır.

Tur Programı Detayları

 • Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.
 • Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz  sorumlu tutulamaz.

Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından  Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız,  6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

DİKKAT!

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler