Genel Bilgi

KIBRIS TURU

10 Nisan Hareket – 12 Nisan Gece Dönüş / 2 Gece – 3 Gün

UÇUŞ BİLGİLERİ

10 Nisan 2019 Çarşamba PC1932 İstanbul – Lefkoşa 06:15 – 07:50
12 Nisan 2019 Cumartesi PC1897 Lefkoşa – İstanbul 21:20 – 22:50

 

1.Gün: SABİHA GÖKÇEN – KIBRIS ( ERCAN ) UÇUŞU

Siz saygıdeğer konuklarımızla uçuş saatimizden önce Sabiha Gökçen Havaalanına buluşuyor ve 06:15 Ercan Uçağı ile Kıbrıs’a  doğru yol alıyoruz, uçaktan iniş ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasından sonra bizleri bekleyen aracımıza biniyor otelimize doğru yola çıkıyoruz, oda anahtarlarımızı aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz dinlenebilir dileyen misafirlerimiz ise Girne Merkezde bulunan otelimize yürüme mesafede olan çarşı ve Girne merkezde keyifli dakikalar geçirebilir ve keşfedebilirler.

2.Gün:  GİRNE BEŞPARMAK DAĞLARI – GİRNE KALESİ – GİRNE AÇIKHAVA MÜZESİ – MAVİ KÖŞK

Sabah kahvaltı sonrası hareket ile turumuza başlıyoruz. İlk olarak Beşparmak dağları üzerinde kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kale’sini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Girne dağlarının eteklerinde bugünkü ismi ile Beylerbeyi köyü içerisinde, ilk olarak 12.yy da Roma döneminde inşa edilen temellerin üzerinde orta çağ eklentileri ile günümüze ulaşan Gotik mimarinin en güzel doğu örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını gezip Girne Yat Limanı’na ulaşıyoruz. Bizanslılar tarafından 7. yy’da temelleri atılan ve değişen süreç içerisinde Lüzinyan’lar ve Venedik’liler tarafından geliştirilerek kullanılan, bugünkü halini ise Osmanlılar döneminde alan Girne Kalesi gezimizin ardından limanda serbest vaktimizde çaylarımızı, kahvelerimizi yudumluyoruz. Sonrasında 1974 Kıbrıs Barış Harekatında adaya ilk ayak basılan noktada şehit düşen subay, astsubay, erbaş ve erler anısına inşa edilerek adını, ilk çıkartmada şehit düşen Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’ndan alan Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında gerek Rumlar tarafından kaçarken bırakılan, gerekse Türkler tarafından kullanıldıktan sonra emekliye ayrılan askeri araçların sergilendiği Açık Hava Müzesini gezme, Barış ve Özgürlük Anıtını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ayrıca Yavuz Çıkartma Plajı ve Özgürlük Anıtı, bu ziyaretimizde dikkatimizi çekecek diğer noktalar. Şehitlerimizin anılarını yad edip, ruhlarının şad olması için yaptığımız duaların ardından Mavi Köşk’e (Kaçakçının Köşkü) doğru yola çıkıyoruz. Girne – Güzelyurt dağ yolu üzerinde Çamlıbel Köyünde bulunan, Rum lider Makarios’un avukatlığını yapan ve aynı zamanda Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı olan İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’in yaşadığı bu ev günümüzde silahlı kuvvetlerimizin kontrolü altındaki bir müze ev olarak bizleri beklemekte. Müze rehberlerinin anlatımı eşliğinde Mavi Köşk gezimizi tamamlayıp. Akşam saatlerinde otelimize dönüş

3.Gün:  LEFKOŞA – GAZİMAGUSA – BARBARLIK MÜZESİ – RAUF MEZARI – CUMHURBAŞKANLIĞI DENKTAŞ

Sabah kahvaltı sonrası otelden hareket ile ilk ziyaretimiz Boğaz Şehitliği. Ardından Lefkoşa’ya ulaşıp 1963 Aralık ayında Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı’nda görevli Binbaşı Nihat İlhan’ın evinin EOKA’ya bağlı Rum çeteciler tarafından basılmasıyla gerçekleşen olaydan sonra müzeye çevrilen ve 1 Ocak 1966 tarihinde ziyarete açılan Barbarlık Müzesini geziyoruz. Yeşil Hat Sınır bölgesine geçiyor ve Kıbrıs Adasını ikiye ayıran bu sınır hattından her iki tarafta kalmış mahalleleri fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında 14.yy’da Lüzinyan’lar döneminde inşa edilmiş 16.yy’da Venedik’liler tarafından şehri Osmanlılara karşı korumak için genişletilmiş Lefkoşa Surlarını görüyor, devamında şehrin eskiden Girne’ye açılan kapısından (Girne Kapısı) geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı bu gezimizde göreceğimiz diğer bir nokta. Lefkoşa’da son olarak KKTC’nin kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın mezarına gidiyor ve bu büyük şahsiyete şükranlarımızı sunuyoruz. Takiben Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Kıbrıs’ta 1974 harekatına müteakip yerleşime kapatılan modern zaman Pompei’si olarak da adlandırabileceğimiz, Rum bir bakkalın coca-cola sponsorlu tabelasını, inşaat halindeyken harekat gerçekleşince apar topar terk edilen dev bir otel inşaatının yanında hala duran büyük vincini, panjurlarında kurşun izleri fark edilen evlerini, dışarıdan panoramik olarak görebileceğimiz Kapalı Maraş Sınır gezisini yapıyoruz. 1970’li yıllarda dünyanın en büyük turizm merkezlerinden biri olan bu yerden, Lüzinyan surları olarak bilinen ancak sonraları Kıbrıs’ı ele geçiren Venedik’lilerin Osmanlılara karşı önlem almak üzere, 1550’li yıllarda yeniden elden geçirdiği, Mağusa’nın Osmanlılar tarafından fethinin ardından Osmanlılarca onarılıp bugünkü halini alan Gazi Mağusa Surlarını geziyoruz. Surlar içerinde hem yeni keşiflerimiz için hem de Alış-veriş için serbest vaktimizi değerlendiriyoruz. Vatan Şairimiz Namık Kemal’in Nisan 1873 tarihinde İstanbul Gedik Paşa tiyatrosunda “Vatan Yahut Silistre” oyununun oynanmasından sonra aynı ay içerisinde Kıbrıs’a sürüldüğü ve Haziran 1876 tarihinde V. Murat tarafından affedilene kadar yaklaşık 38 ay tutsak edildiği, günümüzde adıyla anılan Namık Kemal Zindanını ziyaret ediyoruz. Venedik Sarayı Kalıntılarını görebileceğimiz, günümüzde Lala Mustafa Paşa Cami olarak kullanılan St. Nicolas Katedrali ziyaretlerimizle Mağusa turumuzu tamamlıyoruz. Yol üzerinde panoramik Kral Mezarlarını görüyoruz. Dönüş yolumuzda St. Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi gezimiz ile günü noktalıyoruz. Sonrasında Ercan Havalimanına doğru yola çıkıyor Sabiha Gökçen inişimiz ve bagaj alımı sonrasında siz değerli misafirlerimizle bir başka turda görüşmek dileğiyle  vedalaşıyoruz.


Fiyatlandırma:

Çift Kişilik Odada Kişi başı :   1,350.00TL

 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde Geçerlidir.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • The Savoy Ottoman Palace Hotel’de 2 Gece Y.P Konaklama
 • Havaalanı Transferleri
 • Çevre Gezileri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

DETAYLAR:

 • Gezi süresi 3 gün 2 gece olup, otel konaklaması 2 gece yarım pansiyon şeklinde olacaktır.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir. 0-6 Yaş grubu çocuklara otelde yatak verilmeyebilir.
 • Turlarımız; otel, otobüs,uçak, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.
 • Rehberimiz, programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla, programın akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan PAYTUR sorumlu değildir.
 • PAYTUR, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Misafirler, turun hareketine bir hafta kala hiçbir sebep belirtmeksizin turu iptal edebilirler. 1 haftadan az sürede gerçekleşen iptallerin iadesinde Kütahya Çizelgesi Kuralları geçerli olacaktır.