Genel Bilgi

4 gece 5 gün

 1.Gün: Ankara’dan Hareket

Saat 06.00’da Pendik Garı’nda misafirlerimizle buluşma, 10.45’de Ankara Garı’na varış, Garda buluşmamızın ardından saat 11.00’de yataklı vagon ile 25 saat sürecek seyahatimize başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun yaz mevsiminde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren restoranında alınacaktır. Bu gece konaklama trende yataklı vagonlarımızda.

 2.Gün: Tatvan – Ahlat Selçuklu Mezarlığı – Kümbetler – Harabe Şehir – Van Gölü – Van – Kedi Ev

Yol boyunca İç Anadolu’nun bozkırları dahil her yerde şahane manzaralar olsa da en güzelleri sabahın ilk saatlerinde Murat Nehri’nden geçişi ve Muş Ovası’nın doğal güzelliğini seyretmeyi ihmal etmeyin. Öğle saatlerinde Tatvan’a varışımızın ardından alanda bekleyen aracımız ile gezimize başlıyoruz. Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri görüp, Harabe şehir gezimizi yapıp Van Gölü manzarası eşliğinde Van’a varıyoruz Kedi Ev ve Müze gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. VAN

3.Gün: Van Kahvaltısı – Kale – Gevaş – Akdamar Adası Tekne Turu – Nemrut Krater Gölü – Bitlis 5 Minare

Otelimizde alacağımız ünlü Van kahvaltısının ardından Van Kelesini geziyoruz. Ardından Edremit üzerinden varılan Gevaş’a geçiyoruz. Burada teknelerle Akdamar adasına seyahat ederek; Ünlü Akdamar Kilisesi’ni geziyoruz. Buradan Bitlis`e hareket ediyor ve 5 minareli İhlâsiye Medresesini ve Külliyesi’ni gezip görüyoruz. Bitlis’ten çıkarak minibüslerle Nemrut krater gölüne vararak fotoğraf çekimi ve çay molası verdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.VAN

4.Gün: Muradiye Şelalesi – Doğubeyazıt – Gürbulak Sınır Kapısı – Kaçakçılar Çarşısı – Meteor Çukuru – Ağrı Dağı – İshakpaşa Sarayı

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Muradiye Şelalesine hareket ediyor ve güzel manzaraların fotoğraflarını çekiyoruz. Buradan Tendürek Dağı manzaralı seyahatimiz sonucu Çaldıran üzerinden İnşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı`na doğru yola çıkıyoruz.  Sarayın gezilmesi ve muhteşem manzaranın seyrinden sonra Gürbulak İran sınır kapısının görüyor ve Meteor Çukuru’nda fotoğraf molası veriyoruz. Heybetli Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Iğdır’a varıyoruz. Kaçakçılar Çarşısında alış veriş molası verdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. TATVAN

5.Gün: Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından Trenle gelen konuklarımızın tren garına bırakıyoruz. Saat 07.00’de Tatvan Garı’ndan hareket eden trenimiz ile yaklaşık 25 saatlik yolculuk sonrasında, Ankara’ya varış, buradan yüksek hızlı tren ile saat 10.00’da İstanbul’a hareket.


Fiyatlandırma:

(EKİM 28 / KASIM 11- 25)

Çift Kişilik Odada Kişi başı :  1100 ₺ 

 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş yataklı vagon tren biletleri
 • Bölgede tüm ulaşım hizmetleri
 • 2 gece trende konaklama
 • 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • 3 Sabah kahvaltısı
 • 3 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Trende alınacak yiyecek ve içecek hizmetleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Nemrut Krater gölü minibüs transferi
 • Akdamar Adası Tekne Turu
 • Şahsi Harcamalar

DETAYLAR

Gezi Süresi 5 Gece 5 Gündür 3 Gece Otel Konaklaması vardır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentemizin sorumluluğu yoktur.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Ferdi  Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık Sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından  Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız,  6502 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

DİKKAT!

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.