Genel Bilgi

KARS GİDİŞ, ERZURUM DÖNÜŞ UÇAKLI TURUMUZ

Hareket Tarihi: OCAK 26

 

1.Gün: İSTANBUL – KARS

Sabah saat 05.30’da Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Pegasus Hava yollarının PC2590 sayılı 06.55 uçağı ile KARS’a hareket ediyoruz. Hava limanında bizleri bekleyen aracımıza geçerek Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde : KARS

2.Gün: ÇILDIR GÖLÜ – KARS MERKEZ TURU

Sabah kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami). Daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars’ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu,  Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Gece Kars sokaklarında yürüyerek, Kars’ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS)

3.Gün: SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ – AZİZİYE TABYALARI – NENE HATUN TÜRBESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Sarıkamış’a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Erzuruma doğru yolumuza devam ediyoruz. Allahuekber Dağlarının içerisinden geçerek Horosan ve Pasinler güzergâhını takip ediyoruz. Yol güzergahımızda Nene Hatun Milli Parkı içinde yer alan Aziziye Tabyaları, Nene Hatun Türbesini geziyor ve Erzurum’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde : ERZURUM

4.GÜN: PALANDÖKEN DAĞI – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Palandöken Dağında yapacağımız kısa bir gezi sonrasında, Türkiyenin en yüksek şehirlerinden biri olan Erzurum’da gezimize başlıyoruz. İlk durağımız ülkemizin en büyük medresesi olan ve Selçukların bölgedeki mimari süslemelerini göreceğimiz Çifte Minareli Medrese oluyor. Devamında Ulu Cami’yi gezip, Yakutiye Medresesi’ni (panoramik) göreceğiz. Erzurum’un ünlü oltu taşı işçiliğini görmek ve alışveriş yapmak için Taş Han’da vereceğimiz molanın ardından 19.30’da havalimanına transfer oluyoruz. 20.45’de  Pegasus Hava yollarının PC 2558 sefer sayılı uçağı ile İSTANBUL’a hareket ediyoruz. Saat 22.40’da İSTANBUL’a varıyoruz.


Fiyatlandırma:

Çift Kişilik Odada Kişi başı :   1700₺ 

 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.       

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde konaklama(3), Kahvaltı (3), Akşam Yemekleri(3),
 • Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş Uçak bileti
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Havalimanı – Otel Transferleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Profesyonel Rehber eşliğinde Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Biniş Ücretleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri

GEREKLİ MALZEMELER:

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti-bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

DETAYLAR:

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentemizin sorumluluğu yoktur.

Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından  Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız,  6502 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

DİKKAT!!  1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Paytur’un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında “ekstra tur bedeli” adı altında ayrıca para toplanmaz.