Genel Bilgi

TRENLE SOFYA – VARNA TURU

1.Gün : 

İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 20.00’de buluşma.Saat 21:40’ da Sofya Expresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz.

 • Konaklama: Trende odalarımızda.

2.Gün: SOFYA – VARNA 

Sabah saatlerinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varış ve bizleri bekleyen aracımız ile yapılacak Sofya panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak.Turumuzun ardından Varna’ya hareket ediyoruz. Varna’da otelimize yerleşiyoruz.

 • Konaklama: VARNA

3.Gün: VARNA

Sabah kahvaltının ardından, VARNA şehir turumuza başlıyoruz. Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman.

 • Konaklama: VARNA

4.Gün: VARNA – NESSEBAR – BURGAZ – FİLİBE

Sabah kahvaltının ardından İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız olan, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Burgaz’da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından Plovdiv’ e varış, Plovdiv’e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamanın ardından

 • Saat 22:00 civarı trene transfer ve 23:45 Sofya Expresi treni ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

5.GÜN: İSTANBUL

Sabah saat 07:40 ‘da  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyatlandırma

İKİ KİŞİLİK ODADA TEK KİŞİ : 150.- €

TEK KİŞİLİK ODA                       : 225.- €

 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir . Fiyalarımıza KDV Dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Varna’da 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Sofya, Veliko Tarnovo, Varna, Nessebar, Burgaz Turları
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • NOT: Tren ve Otobüs ulaşımı için tur başlangıcında rehberimiz tarafından 50.- € ücret toplanacak olup, tüm katılımcılar için bu ücret zorunludur.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • 15 TL Yurtdışı Çıkış Pulu
 • İstanbul- Sofya – Plovdiv Arası Yataklı Tren Bileti (Sofya Ekspresi)
 • Varna- Sofya Arası Otobüs İle Ulaşım Hizmeti
 • Vize ve Sigorta Ücreti 140 € Nakit Tahsil Edilir
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri

DETAYLAR:

Gezi Süresi 4 Gece 4 Gündür. 2 Gece otel konaklaması vardır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız otel, ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentemizin sorumluluğu yoktur.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Ferdi  Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık Sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından  Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız,  6502 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

DİKKAT!!  1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin TÜRSAB üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.